<29.05.2016>  Україна і ми - автори Джердж Мар'яна Зеленка Юлія ...   <29.05.2016>  Арт-світ. Фільм "Жива". - автор Держипільська Галина ...   <29.05.2016>  Поклик віри. В Погоню до Марії. - автор Стринаглюк Мар'яна ...   <29.05.2016>  Рік Франка на "Карпатах" - автор Каразуб Ірина ...   <29.05.2016>  Молодіжний формат - автор Ковцун Вікторія ...   <29.05.2016>  Крок за кроком. Рома Микитчук - автор Стринаглюк Мар'яна ...   <29.05.2016>  Прикарпатський календар - автор Храбатин Наталія ...   <28.05.2016>  Україна і ми - автор Шеметуха Софія ...                                                                                                                                                                                                                                              

Івано-Франківському Студентському Братству - 25

imgres Сьогодні  виповнюється 25 років з часу заснування Студентського Братства  на Івано-Франківщині. Історія цієї організації тісно пов'язана зі здобуттям української незалежності. 

Братство об`єднало найпрогресивніших на той час молодих людей краю, вільнодумців кінця 80-х, які стали лідерами національного піднесення на Галичині поряд з львів'янами.

Основними  засновниками  СБ були Павло Андрусяк та Віктор Кімакович, а першим головою став Ярослав Головатий.

Прикарпатці  добре пам'ятають  «живий ланцюг» до Дня соборності України в 1990 році, акції непокори і політичні страйки, ядром яких були “братчики”. А студентське голодування в Києві, організоване СБ і назване «революцією на граніті», вже увійшло в підручники з новітньої історії України. Члени організації також проводили численні культурно-просвітницькі та мистецькі заходи, спрямовані на відновлення українських народних традицій, встановлення пам’ятників борцям за волю України, активно діяли  у своїх вузах та студентських громадах.

Студентське Братство  на Прикарпатті виховало цілу плеяду українських лідерів, управлінців, яскравих особистостей, серед них -   Віталій Перевізник, Андрій Романчук, Павло Бабій, Олександр Кулик, Дмитро Романюк та багато інших.

Олена Нечвідова Календар, Новини друкувати друкувати 46 переглядів

схожі по тематиці
  1. Ще немає коментарів.
Яндекс.Метрика