<26.07.2016>  Прикарпаття - сприятливий регіон для розвитку нафтогазового сектору...   <26.07.2016>  Сьогодні розпочинаються Світові дні Молоді у Кракові - участь беруть і віряни з Прикарпаття...   <26.07.2016>  Оперативна нарада у міського голови...   <26.07.2016>  Контролюючі державні органи об’єдналися у спільній боротьбі проти "зарплат у конвертах"...   <26.07.2016>  Енергетики здійснили капітальний ремонт одного з найстаріших силових трансформаторів області...   <26.07.2016>  В Івано-Франківську відбудеться Фестиваль культур...   <26.07.2016>  Рятувальники надавали допомогу людям у горах...   <26.07.2016>  Головні управління ДФС, Держпраці, Пенсійного фонду в області підписали угоду про співпрацю...                                                                                                                                                                                                                                              

Івано-Франківському Студентському Братству - 25

imgres Сьогодні  виповнюється 25 років з часу заснування Студентського Братства  на Івано-Франківщині. Історія цієї організації тісно пов'язана зі здобуттям української незалежності. 

Братство об`єднало найпрогресивніших на той час молодих людей краю, вільнодумців кінця 80-х, які стали лідерами національного піднесення на Галичині поряд з львів'янами.

Основними  засновниками  СБ були Павло Андрусяк та Віктор Кімакович, а першим головою став Ярослав Головатий.

Прикарпатці  добре пам'ятають  «живий ланцюг» до Дня соборності України в 1990 році, акції непокори і політичні страйки, ядром яких були “братчики”. А студентське голодування в Києві, організоване СБ і назване «революцією на граніті», вже увійшло в підручники з новітньої історії України. Члени організації також проводили численні культурно-просвітницькі та мистецькі заходи, спрямовані на відновлення українських народних традицій, встановлення пам’ятників борцям за волю України, активно діяли  у своїх вузах та студентських громадах.

Студентське Братство  на Прикарпатті виховало цілу плеяду українських лідерів, управлінців, яскравих особистостей, серед них -   Віталій Перевізник, Андрій Романчук, Павло Бабій, Олександр Кулик, Дмитро Романюк та багато інших.

Олена Нечвідова Календар, Новини друкувати друкувати 46 переглядів

схожі по тематиці
  1. Ще немає коментарів.
Яндекс.Метрика