<28.05.2016>  У затінку емоцій - автор Асатурян Наталія ...   <28.05.2016>  Прикарпатський календар - автор Храбатин Наталія ...   <27.05.2016>  Рік Франка на "Карпатах" - автор Каразуб Ірина ...   <27.05.2016>  Альма-матер. - автор Шеметуха Софія ...   <27.05.2016>  Відпочинок - "із розумом" - автор Шеметуха Софія ...   <27.05.2016>  "Франко і Стефаник: творчий державницький оптимізм..." - 18-те засідання інтелектуально-філософського клубу "Вершини"...   <27.05.2016>  "Патріот України" - військово-спортивний захід з нагоди Дня Героїв...   <27.05.2016>  Комісія з присудження премії імені Богдана Бойка в галузі журналістики визначила цьогорічних переможців...                                                                                                                                                                                                                                              

Нову еколого-пізнавальну стежку «На хребет Брусний» урочисто відкрили на Косівщині

imgres Нову еколого-пізнавальну стежку «На хребет Брусний» урочисто відкрили на території Шешорського природоохоронного науково-дослідного відділення Національного природного парку «Гуцульщина».

Стежка бере початок від центральної дороги села Прокурави і пролягає похилим схилом до мішаного лісу, потім лісовою дорогою аж до хребта Брусний. Навколишня територія нового маршруту – це невимовно красиві ландшафти з багатою флорою та фауною, статні смереково-букові ліси є доброю домівкою для жителів лісу.
Стежка пролягає вздовж мальовничого гірського потоку Нижній Брусний, який супроводжує мандруючих до вершини хребта. З вершини Брусного відкриваються краєвиди прилеглих сіл: Снідавки, Брустурів, Шепота, Космача, Шешорів та Прокурави, а вдалині видніються силуети навколишніх хребтів і вершини гір.
Звідти стежка веде до смерекового лісу, до геологічної пам’ятки природи – каменя Олекси Довбуша. Каміння мовчить, але історія не мовчить, розповідає про славних опришків, героїчне минуле.
Еколого-пізнавальна стежка «На хребет Брусний» промаркована, облаштована місцями відпочинку та лісовими меблями. Для подорожуючих встановлено 8 інформаційних стендів.
Добрими помічниками екскурсовода на стежці стали юні екологи мандрівники – учні Прокуравської ЗОШ I-II ст. Під час відкриття нового маршруту звучали щемливі вірші про рідний край, про природу Карпат. Під акомпанемент юного скрипаля звучала пісня-легенда про Довбуша.
Подорож по стежці «На хребет Брусний» - це відкриття скарбниці Гуцульщини, де живуть звичаї, обряди, традиції, де серце природи б’є в унісон з душею гуцула.

Галина Цвітень Екологія, Новини друкувати друкувати 84 переглядів

схожі по тематиці
  1. Ще немає коментарів.
Яндекс.Метрика