<28.06.2016>  Люди, котрі відчувають віяння часу. Або ж спогади одного історика: про політологію, політологів і просто життя. - автор Шеметуха Софія ...   <28.06.2016>  Прикарпатський календар - автор Храбатин Наталія ...   <27.06.2016>  "Знищення міста на ім'я Станиславів" - автор Асатурян Наталія ...   <27.06.2016>  Енергетичний вісник. - автор Басалига Мар'яна ...   <27.06.2016>  Гортаючи сторінки старих газет - автор Храбатин Наталія ...   <27.06.2016>  Рік Франка на "Карпатах" - автор Каразуб Ірина ...   <27.06.2016>  В нашій області є чимало старовинних сакральних споруд, які є справжньою окрасою краю.На жаль, не всі маємо змогу берегти для нащадків - автор Палій Наталя ...   <27.06.2016>  Прикарпатський календар - автор Храбатин Наталія ...                                                                                                                                                                                                                                              

Нову еколого-пізнавальну стежку «На хребет Брусний» урочисто відкрили на Косівщині

imgres Нову еколого-пізнавальну стежку «На хребет Брусний» урочисто відкрили на території Шешорського природоохоронного науково-дослідного відділення Національного природного парку «Гуцульщина».

Стежка бере початок від центральної дороги села Прокурави і пролягає похилим схилом до мішаного лісу, потім лісовою дорогою аж до хребта Брусний. Навколишня територія нового маршруту – це невимовно красиві ландшафти з багатою флорою та фауною, статні смереково-букові ліси є доброю домівкою для жителів лісу.
Стежка пролягає вздовж мальовничого гірського потоку Нижній Брусний, який супроводжує мандруючих до вершини хребта. З вершини Брусного відкриваються краєвиди прилеглих сіл: Снідавки, Брустурів, Шепота, Космача, Шешорів та Прокурави, а вдалині видніються силуети навколишніх хребтів і вершини гір.
Звідти стежка веде до смерекового лісу, до геологічної пам’ятки природи – каменя Олекси Довбуша. Каміння мовчить, але історія не мовчить, розповідає про славних опришків, героїчне минуле.
Еколого-пізнавальна стежка «На хребет Брусний» промаркована, облаштована місцями відпочинку та лісовими меблями. Для подорожуючих встановлено 8 інформаційних стендів.
Добрими помічниками екскурсовода на стежці стали юні екологи мандрівники – учні Прокуравської ЗОШ I-II ст. Під час відкриття нового маршруту звучали щемливі вірші про рідний край, про природу Карпат. Під акомпанемент юного скрипаля звучала пісня-легенда про Довбуша.
Подорож по стежці «На хребет Брусний» - це відкриття скарбниці Гуцульщини, де живуть звичаї, обряди, традиції, де серце природи б’є в унісон з душею гуцула.

Галина Цвітень Екологія, Новини друкувати друкувати 89 переглядів

схожі по тематиці
  1. Ще немає коментарів.
Яндекс.Метрика