<7.01.2018>  Nulled wordpress plugins and themes and the chuck norris effect...   <13.09.2017>  Азбука комфорту. Соціальний сектор. - автор Гах Світлана ...   <12.09.2017>  Підказано життям. Україна за сім'ю - автор Стринаглюк Мар'яна ...   <12.09.2017>  За і проти. Будівництво церкви на Валах - автори Зубик Любомир Качанський Михайло ...   <11.09.2017>  "Акцент дня". Заборгованість з виплати заробітної плати - автор Гах Світлана ...   <10.09.2017>  Думки на щодень. Пам'ять про Юрка Покальчука. - автор Каразуб Ірина ...   <6.09.2017>  ЧАС МІСЬКОГО ГОЛОВИ - автор Крайня Любов ...   <6.09.2017>  Майстер-клас від фахівця. Хороша іграшка - безпечна іграшка. - автор Гаєвська Наталія ...                                                                                                                                                                                                                                              

14 серпня християни святкують Перший Спас

images 14 серпня християни православного обряду святкують Маковея або як ще його називають Перший Спас, Спас на воді чи Медовий спас.    Все це народні назви православного свята Винесення чесних древ Животворящого Хреста Господнього, яке відзначають у перший день Успенського посту.

Це свято прийшло до нас з Візантії. Воно полягало в перенесенні з імператорського палацу до храму Софії частини хреста Господнього, що збереглася. Протягом двох тижнів святиню носили по Константинополю з метою «відвертання хвороб», для очищення міста від злих духів, які за давніми віруваннями приносили епідемії страшних хвороб. Найважливішими атрибутами Першого Спаса є мед і мак, з якими в це свято пов’язано безліч повір’їв і традицій, також з цих інгредієнтів господині готують різні види випічок. Деякими традиціями святкування Маковея у селі Дружківка Коломийського району ділиться Наталія Гуцуляк:

На Маковея освячують воду в річках, озерах, колодязях та інших водоймах. Вона вважається цілющою і цінується не менше стрітенської. У такій воді купалися самі й купали худобу, щоб вигнати хвороби.

Михайло Качанський Духовність друкувати друкувати 19 переглядів

схожі по тематиці
  1. Ще немає коментарів.
Яндекс.Метрика